Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 18.09.2018, 14:11

Вконтакті   Фейсбук
Оцініть мій сайт

Історія школи

У 1870 році почала працювати церковно-приходська школа в селі Яблунівка, яка налічувала 12 учнів, 2 учениці і вчителя священика. Ця школа була розрахована на дітей православних парафіян. Діти, батьки яких сповідували католицизм, ходили у школу, яка розміщувалася у будинку Мурги Йосипа, який добровільно відпускав половину своєї хати під школу. У 1914 році незважаючи на всі негаразди, за кошти земства була побудована нова школа. Приміщення збереглося до наших днів. До недавнього часу там розміщувалося відділення зв'язку. Дві школи були об'єднані в одну. Викладав у школі жорстокий і безграмотний дяк Віцентій, який більше бив дітей ніж вчив. В селі дуже мало дітей ходило в школу, та й серед дорослого населення грамотних було дуже мало . Під час громадянської війни школа була закрита, тільки у 1926 році почала діяти початкова школа, в якій навчалися діти з 8 років. Також під впливом товариства "Геть неписьменність", яке проводило активну агітацію у селі Яблунівка, у школу пішли жінки і дівчата. Як зазначила газета "Червоний кордон" дівчата і жінки забули про вечорниці і пішли в школу вчитися. Місць у школі не вистачало. Дехто приходив дивитися, як дівчата вчаться. У 1937 році у селі Яблунівка було відкрито семирічну школу. Це приміщення, яке було побудоване у 1914 році і належало школі, віддали під старші класи. Молодші класи розміщувалися у конфіскованих хатах селян, яких було визнано куркулями. 1 клас розміщувався у хаті Когута Степана, 2 клас - Мазура Мартина . Серед колгоспників старшого віку письменних було дуже мало. Так чоловіків, які закінчили 3 класи церковно-приходської школи було тільки трьох: Трач Гнат, Ваврічин Тимофій, Воронін Юхим. Тому крім школи в селі проводилася робота по ліквідації неписемності серед старшого покоління. Активну допомогу в цьому надавали піонери Сідлецька Марія, Козирська Кароліна, Алєксєєва Альбіна, Маліванчук Марина. Вони проводили заняття по десяти хатах, де збиралися неграмотні, та малограмотні селяни. До тих людей, які по поважній причині не могли приходити на заняття, піонери ходили самі до них і навчали. У 1938 році відбувся перший випуск семикласників. Незважаючи на страшний голод, у селі Яблунівка все ж таки сільська рада виконувала свої функції. Була створена шкільна комісія по охороні здоров'я 26 травня 1946 року. Першим рішенням комісії було проведення членами комісії по бригадах культурно-масової роботи, що до проведення у відповідність з санітарними вимогами села. Другим кроком комісії, членами якої були Коломійчук І. І, Лукашевич У., була підготовка матеріалів до ремонту школи. Було вирішено зобов'язати директора школи заготовляти матеріал для ремонту школи і провести чистку труби від сажі. Навчання в школі було відновлене у 1944 році. Умови навчання були важкі, не було необхідних навчальних приладь, книг, зошитів. Учні школи крім навчання займалися і суспільно корисною роботою. Силами учнів проводився ремонт в школі, заготовлялися дрова для школи, учні працювали на збиранні урожаю в колгоспі, та заготівлі кормів для тварин колгоспу. За сприянням колгоспу "Авангард", його голови Брейтера Івана Павловича, сільської ради у 1967 році було зведено нове приміщення школи, в якому вона знаходиться і зараз. Нова школа прийняла 152 учні: 1 клас-21 учень, 2 клас-26 учнів, 3 клас-17 учнів, 4 клас-17 учнів, 5 клас-18 учнів, 6 клас-16 учнів, 7 клас-21 учень, 8 клас-16 учнів. Навчало учнів 13 вчителів, директором школи був Резенчук В.Т., завучем Мискінська А.Г. перший випуск нової школи становив 16 учнів. В 1968 році приєднано до школи 5-8 класи Шарецької восьмирічної школи, а з 1974 року було приєднано і Шарецьку початкову школу в кількості 16 учнів. В 1969 році обладнано спортивний зал. В 1970 році в школі було відкрито дві групи продовженого дня, які відвідувало 70 учнів. Перші вихователі: Стащук Ніна Михайлівна, Брейтер Євгена Рафалівна. В 1974 році директором школи призначено Ковальчук Ганну Семенівну, а завучем Брамську Феліксу Карлівну. Буцнівську початкову школу було приєднано в 1975 році. В цьому році школу закінчили 21 учень, з них 1 учениця Брейтер Світалан з похвальною грамотою. В 1976-1977 навчальних роках школа перейшла на кабінетну систему навчання. Обладнано кабінет фізики, української мови і літератури, математики, біології. А в 1982 році дообладнано історичний кабінет. Створено під керівництвом вчителя Фещука Петра Дмитровича кабінет політичної освіти. У серпні 1990 року директором Яблунівської школи обрано Фещука Петра Дмитровича, який із самого початку багато робить для благоустрою школи. У 90 роках було обгороджено подвір'я школи, завдяки нелегкій праці біолога Гармазій Інни Миколаївни, все подвір'я школи потопає в зелені і квітах. А в 2001-2002 роках з допомогою агрофірми, вчителів було обладнано шкільну їдальню. В 1998 році школа налагодила свою систему опалення, а в 2006 р. було завершено добудову школи, запущено в дію нову газову котельню. Обладнано сучасний комп'ютерний клас. З 1967 року по даний час школу закінчило майже півтисячі випускників. В даний час в школі навчається 149 учнів. Навчанням охоплено дітей з 1 класу сіл Яблунівка, Шарки, Слобідка-Шелехівська, Шелехово,Буцнева. З 1967 року по даний час з відзнакою закінчило школу 48 учнів.
Для слабозорих

ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ
ТЕКСТУ НАТИСНІТЬ ОДНОЧАСНО КНОПКИ
"CTRL" ТА "+"